NXP Semiconductors MPC852TZT80A
MPU PowerQUICC MPC8xx Processor RISC 32-Bit 0.18um 80MHz 3.3V 256-Pin BGA Tray
数据表和文档
Freescale Semiconductor
SHENGYU ELECTRONICS
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Max Frequency
66 MHz
66 MHz
66 MHz
Interface
Min Supply Voltage
1.7 V
1.7 V
1.7 V
Max Supply Voltage
1.9 V
1.9 V
1.9 V
Introduction Date2005-02-10
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2018-03-01
LTD Date2018-09-01
相关零件
NXP SemiconductorsMPC852TVR80A
NXP SemiconductorsMPC852TCVR100A
MPU PowerQUICC MPC8xx Processor RISC 32-Bit 0.18um 100MHz 3.3V 256-Pin BGA Tray
NXP SemiconductorsMPC852TCZT100A
描述
RISC Microprocessor, 32-Bit, 80MHz, CMOS, PBGA256
MPC8xx Microprocessor IC MPC8xx 1 Core, 32-Bit 80MHz 256-PBGA (23x23)
PowerQUICC, 32 Bit Power Architecture, 80MHz, Communications Processor, 0 to 95C