NXP Semiconductors MPC852TCZT100A
MPU PowerQUICC MPC8xx Processor RISC 32-Bit 0.18um 100MHz 3.3V 256-Pin BGA Tray
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet80 页21 年前
Freescale Semiconductor
SHENGYU ELECTRONICS
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Authorized Distributors
1
Case/Package
BGA
BGA
Number of Pins
256
Max Frequency
66 MHz
66 MHz
66 MHz
Interface
Min Supply Voltage
1.7 V
1.7 V
1.7 V
Max Supply Voltage
1.9 V
1.9 V
1.9 V
供应链
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) Code3A991.A.2
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.31.00.01
Introduction Date2005-02-10
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 3 months ago)
LTB Date2018-03-01
LTD Date2018-09-01
相关零件
NXP SemiconductorsMPC852TCVR100A
NXP SemiconductorsMPC852TZT100A
NXP SemiconductorsMPC852TVR80A
MPU PowerQUICC MPC8xx Processor RISC 32bit 0.18um 80MHz 3.3V 256-Pin BGA Tray
描述
RISC Microprocessor, 32-Bit, 100MHz, CMOS, PBGA256
PowerQUICC, 32 Bit Power Architecture, 100MHz, Communications Processor, -40 to 100C