NXP Semiconductors MPC852TZT50A
MPU MPC8xx RISC 32-Bit 0.18um 50MHz 3.3V 256-Pin BGA Tray
数据表和文档
IHS
Datasheet80 页21 年前
HQonline
Freescale Semiconductor
iiiC
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Authorized Distributors
4
Max Frequency
50 MHz
50 MHz
50 MHz
Interface
SPI, UART
SPI, UART
Min Supply Voltage
1.7 V
1.7 V
1.7 V
Max Supply Voltage
1.9 V
1.9 V
1.9 V
Introduction Date2005-02-10
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 3 months ago)
LTB Date2018-03-01
LTD Date2018-09-01
相关零件
NXP SemiconductorsMPC852TCVR50A
NXP SemiconductorsMPC852TVR50A
MPU PowerQUICC MPC8xx Processor RISC 32-Bit 0.18um 50MHz 3.3V 256-Pin BGA Tray
NXP SemiconductorsMPC870VR66
MPU MPC8xx RISC 32-Bit 0.18um 66MHz 3.3V 256-Pin BGA Tray
描述
RISC Microprocessor, 32-Bit, 50MHz, CMOS, PBGA256
50MHz 1 1.7V 1.9V,3.465V 3.3V HDLC,PCMCIA,SDLC,SPI,UART MPC8xx BGA 23mm*23mm*1.84mm
MPU, 32BIT, 50MHZ, BGA-256; Series:MPC8xx; Core Size:32bit; Program Memory Size:-; Supply Voltage Min:1.7V; Supply Voltage Max:1.9V; Digital IC Case Style:BGA; No. of Pins:256; CPU Speed:50MHz; Embedded Interface Type:SPI, UART; Operating Temperature Min:0°C; Operating Temperature Max:95°C; MSL:MSL 3 - 168 hours; SVHC:No SVHC (20-Jun-2013)