NXP Semiconductors MPC852TVR50A
MPU PowerQUICC MPC8xx Processor RISC 32-Bit 0.18um 50MHz 3.3V 256-Pin BGA Tray
数据表和文档
IHS
Datasheet80 页21 年前
Augswan
Freescale Semiconductor
Farnell
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Authorized Distributors
4
Max Frequency
50 MHz
50 MHz
50 MHz
Interface
SPI, UART
Min Supply Voltage
1.7 V
1.7 V
1.7 V
Max Supply Voltage
1.9 V
1.9 V
1.9 V
Introduction Date2005-02-10
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2020-05-19
LTD Date2020-11-19
相关零件
NXP SemiconductorsMPC852TZT50A
MPU MPC8xx RISC 32-Bit 0.18um 50MHz 3.3V 256-Pin BGA Tray
NXP SemiconductorsMPC852TCVR50A
NXP SemiconductorsMPC870CVR133
MPU PowerQUICC MPC8xx Processor RISC 32-Bit 0.18um 133MHz 3.3V 256-Pin BGA Tray
描述
RISC Microprocessor, 32-Bit, 50MHz, CMOS, PBGA256
Microprocessors (MPU); MPC852TVR50A; NXP SEMICONDUCTORS; 256; 32 b; 50 MHz; 1.9 V
0 50MHz L1 CACHE 1 1.7V,3.135V 1.9V,3.465V 50MHz 4KB 3.3V HDLC,PCMCIA,SDLC,SPI,UART 10Mbps 32bit MPC8xx ;CPM PBGA-256 23mm*23mm*2.54mm
Embedded Networking Processor IC; Series:PowerQUICC I MPC8xx; No. of Bits:32; Frequency Typ:50MHz; Cache Memory On Chip L1/L2:8KB; Interface:SPI; No. of I/O Pins:59; Supply Voltage Min:3.135V; Supply Voltage Max:3.465V ;RoHS Compliant: Yes