NXP Semiconductors MPC852TVR100A
MPU PowerQUICC MPC8xx Processor RISC 32-Bit 0.18um 100MHz 3.3V 256-Pin BGA Tray
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet80 页21 年前
Future Electronics
Freescale Semiconductor
Farnell
Jameco
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Authorized Distributors
2
Core Architecture
PowerPC
PowerPC
Max Frequency
66 MHz
66 MHz
66 MHz
Interface
SPI, UART
Min Supply Voltage
1.7 V
1.7 V
1.7 V
Max Supply Voltage
1.9 V
1.9 V
1.9 V
Introduction Date2005-02-10
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2020-05-19
LTD Date2020-11-19
相关零件
NXP SemiconductorsMPC853TZT100A
NXP SemiconductorsMPC853TVR100A
NXP SemiconductorsMPC870VR80
MPU PowerQUICC MPC8xx Processor RISC 32bit 0.18um 80MHz 3.3V 256-Pin BGA Tray
描述