NXP Semiconductors MPC853TVR100A
MPU PowerQUICC MPC8xx Processor RISC 32bit 0.18um 100MHz 3.3V 256-Pin BGA Tray
数据表和文档
NXP Semiconductors
Freescale Semiconductor
SHENGYU ELECTRONICS
3 个月趋势:
+0.00%
Max Frequency
100 MHz
100 MHz
Interface
Min Supply Voltage
1.7 V
1.7 V
Max Supply Voltage
1.9 V
1.9 V
Introduction Date2004-12-07
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
NXP SemiconductorsMPC870VR80
MPU PowerQUICC MPC8xx Processor RISC 32bit 0.18um 80MHz 3.3V 256-Pin BGA Tray
NXP SemiconductorsMPC875ZT80
NXP SemiconductorsMPC875VR80
描述
RISC Microprocessor, 32-Bit, 100MHz, CMOS, PBGA256
MPC8xx Microprocessor IC MPC8xx 1 Core, 32-Bit 100MHz 256-PBGA (23x23)