Nichicon UWT1A102MNL1GS
Aluminum Electrolytic Capacitor, 1000UF 10 V, Wt Series 1000H 10 (dia.) X 10MM
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet3 页3 年前
Datasheet2 页18 年前
HQonline
Farnell
Newark
element14
库存历史记录
3 个月趋势:
-14.72%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
封装
3D下载
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 mF
1 mF
1 mF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
1000 hours
5000 hours
Ripple Current
310 mA
335 mA
335 mA
Height - Seated (Max)
10.0076 mm
10.0076 mm
10.0076 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2001-09-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicEEEHA1A102P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HA 10V 1000muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicEEE-HAA102UAP
PanasonicEEEFC1A102P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 10V 1000muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
KYOCERA AVXUVZ1A102MPD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 10V 1000muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
KYOCERA AVXUVY1A102MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVY 10V 1000muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
United Chemi-ConEMVA100ADA102MJA0G
MVA Series 1000 uF 10 V 20 % SMT Aluminum Electrolytic Capacitor
描述
Cap Aluminum Lytic 1000uF 10V 20% (10 X 10mm) SMD 310mA 1000h 105C Automotive T/R
Aluminum Electrolytic Capacitor; 1000uF; 10V; -55+105 deg.C; 20%
WT Series 1000 uF 10 V 105°C Ø10 x 10 mm SMT Chip Aluminum Electrolytic Cap
1000uF 10V 310mA@120Hz 卤20% SMD,D10xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Surface Mount, 4141
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 1000UF,; ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 1000UF, 10V, 20%, SMD; Capacitor Case / Package: Radial Can - SMD; Capacitance: 1000µF; Voltage(DC): 10V; ESR: -; Lifetime @ Temperature: 2000 hours @ 8
Aluminum Electrolytic Capacitor 1000Uf, 10V, 20%, Smd, Full Reel; Rango De Producto:Serie Wt; Capacidad:1000Μf; Tensión Nominal:10V; Cubierta Del Condensador Ae:Radial - Smd; Diámetro:10Mm; Resistencia Esr:-; Altura:10Mm |Nichicon UWT1A102MNL1GS