KYOCERA AVX UVZ1A102MPD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 10V 1000muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页16 年前
Newark
element14
库存历史记录
3 个月趋势:
+21.21%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
70,040
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 mF
1 mF
1 mF
Mount
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
1000 hours
2000 hours
Ripple Current
460 mA
460 mA
460 mA
Height - Seated (Max)
13.9954 mm
13.4874 mm
13.4874 mm
供应链
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2001-09-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
KYOCERA AVXUVY1A102MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVY 10V 1000muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicEEEHA1A102P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HA 10V 1000muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicEEE-1AA102UAP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR S 10V 1000muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicECA-1AHG102
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 10V 1000muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 1000UF 10 V, WT SERIES 1000H 10 (DIA.) X 10MM
KYOCERA AVXUVR1A102MPD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 10V 1000muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
描述
Capacitor; Aluminum Electrolytic; Cap 1000uF 20% Radial 10X12.5 LS 5mm
Cap Aluminum Lytic 1000uF 10V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 460mA 1000h 105C Ammo
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Through Hole Mount
460mA@120Hz 卤20% 5mm 10V 1000uF Plugin,D10xL14mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, 1000Uf, 10V, 20%, Radial; Capacitance:1000Μf; Voltage(Dc):10V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:5Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UVZ1A102MPD1TD