Nichicon UWT0G471MNL1GS
470uF 4V 210mA@120Hz 卤20% SMD, D8xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页3 年前
Nichicon SCT
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.32%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2001-09-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
ALUMINUM ELECTROLYTIC Capacitor 470UF 10; 10V 20%, SMD; AE Case:Radial Can - Capacitance:470µF;
KYOCERA AVXUWT0J471MNL1GS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWT 6.3V 470muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWT 16V 470muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Surface Mount, 3333
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SKV 10V 470muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicEEE-HA1A471UP
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Surface Mount, 3333
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 4V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Surface Mount, 3333
Capacitor,470Uf,4Vdc,20-% Tol,20+% Tol |Nichicon UWT0G471MNL1GS
470¦ÌF 4V ¡À20% 1000h@ 105¡ãC 210mA@ 120Hz,315mA@ 10kHz SMD 8.3mm*8.3mm*10mm
Wide Temperature Range Chip Type, 470 μ F, 4 V, -55°C to 105°C, RoHS