KYOCERA AVX UWT0J471MNL1GS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWT 6.3V 470muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet3 页3 年前
Datasheet2 页8 年前
Datasheet2 页18 年前
Farnell
ODG (Origin Data Global)
Newark
element14
库存历史记录
3 个月趋势:
+316%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
封装
3D下载
备用零件
Price @ 1000
Stock
55,520
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
3333
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
1000 hours
2000 hours
Ripple Current
210 mA
300 mA
300 mA
Height - Seated (Max)
10.0076 mm
10.4902 mm
10.4902 mm
相关零件
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWZ 6.3V 470muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicEEE-0JA471UAP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR S 6.3V 470muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicEEE-HA0J471UP
Cap Aluminum 470uF 6.3V 20% (8 X 10.2mm) SMD 300mA 2000h 105°C T/R
PanasonicEEE-HAJ471UAP
Cap Aluminum 470uF 6.3V 20% (8 X 10.2mm) SMD 300mA 1000h 105°C T/R
KYOCERA AVXUUR0J471MNL1GS
UR Series 470 uF 6.3 V 85°C Ø8 x 10 mm SMT Chip Aluminum Electrolytic Cap
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUX 6.3V 470muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
描述
SMD Aluminum Electrolytic Capacitor SMD,D8xL10mm 470µF ±20% 6.3V 1000Hrs@105℃
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 470UF 6.3 V DC, WT SERIES 1000H 8 (DIA.) X 10MM
Cap Aluminum Lytic 470uF 6.3V 20% (8 X 10mm) SMD 210mA 1000h 105C Automotive T/R
WT Series 470 uF 6.3 V 105°C Ø8 x 10 mm SMT Chip Aluminum Electrolytic Cap
470uF 6.3V 315mA@10kHz 卤20% SMD,D8xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Surface Mount, 3333
CAP ALUM 470UF 20% 6.3V SMD / 470 µF 6.3 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C
CAPACITOR ALUM ELECT 470UF, 6.3V, SMD; Capacitance:470µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:6.3V; Life Time @ Temperature:1000 hours @ 105°C; Height:10mm; Diameter:8mm; Capacitor Mounting:SMD
Aluminum Electrolytic Capacitor 470Uf, 6.3V, 20%, Smd; Rango De Producto:Serie Wt; Capacidad:470Μf; Tensión Nominal:6.3V; Cubierta Del Condensador Ae:Radial - Smd; Diámetro:8Mm; Resistencia Esr:-; Altura:10Mm; Núm. De Contactos:2 |Nichicon UWT0J471MNL1GS