Nichicon UWT1C471MNL1GS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWT 16V 470muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet3 页3 年前
Datasheet2 页8 年前
Datasheet2 页18 年前
ODG (Origin Data Global)
Upverter
element14 APAC
3 个月趋势:
-14.76%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
封装
3D下载
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
3333
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
1000 hours
5000 hours
Ripple Current
230 mA
225 mA
225 mA
Height - Seated (Max)
10.0076 mm
10.0076 mm
10.0076 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2001-09-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicEEE-HA1C471UP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HA 16V 470muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicEEE-HA1C471P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HA 16V 470muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicEEE-FC1C471P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 16V 470muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Cap Aluminum Lytic 470uF 16V 20% (10 X 10mm) SMD 254mA 7000h 105C Automotive AEC-Q200 T/R
United Chemi-ConEMVA160ADA471MHA0G
470uF 16V 280mA@120Hz ±20% SMD,D8xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
United Chemi-ConEMVY160ADA471MHA0G
ALUMINUM ELECTROLYTIC Capacitor 470UF 16; 16V 20%, SMD; AE Case:Radial Can - Capacitance:470µF;
描述
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 470UF 16 V DC, WT SERIES 1000H 8 (DIA.) X 10MM
470uF 16V 230mA@120Hz ±20% SMD,D8xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor; 470uF; 16V; -55+105 deg.C; 20%
WT Series 470 uF 16 V 105°C Ø8 x 10 mm SMT Chip Aluminum Electrolytic Cap
Cap Aluminum Lytic 470uF 16V 20% (8 X 10mm) SMD 0.23A 1000h 105C T/R Automotive AEC-Q200
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Surface Mount, 3333
Cap, 470Μf, 16V, Radial, Smd; Ae Capacitor Case:Radial Can - Smd; Capacitance:470Μf; Voltage Rating:16V; Esr:-; Product Range:Wt Series; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 105°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Rohs Compliant: Yes |Nichicon UWT1C471MNL1GS