KYOCERA AVX UWG0J152MNL1GS
1500uF 6.3V 335mA@120Hz 卤20% SMD, D10xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页3 年前
Nichicon SCT
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
1,604
Authorized Distributors
3
Capacitance
1.5 mF
1.5 mF
1.5 mF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
1000 hours
5000 hours
Ripple Current
335 mA
335 mA
335 mA
Height - Seated (Max)
10.4902 mm
10.0076 mm
10.0076 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2005-09-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
KYOCERA AVXUWZ0J152MCL1GS
1500uF 6.3V 310mA@120Hz 卤20% SMD,D10xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWT 6.3V 1500muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
1500uF 6.3V 465mA@10kHz 卤20% Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
PanasonicEEE-HA0J152P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HA 6.3V 1500muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicEEEFC0J152P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 6.3V 1500muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicEEEFC0J152AP
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1500uF, Surface Mount, 4141
1.5mF 6.3V ¡À20% 1000h@ 105¡ãC 335mA@ 120Hz,670mA@ 100kHz SMD 10.3mm*10.3mm*10.5mm
Low Impedance Chip Type, 1500 μ F, 6.3 V, -55°C to 105°C, RoHS