Nichicon UWT0J152MNR1GS
1500uF 6.3V 465mA@10kHz 卤20% Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页21 年前
Newark
DigiKey
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2001-09-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
KYOCERA AVXUUD0J152MNL1GS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUD 6.3V 1500muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicEEV-HA0J152P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HA 6.3V 1500muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicEEEFP0J152AP
Cap Aluminum Lytic 1500uF 6.3V 20%( 10 X 10.2mm) SMD 0.06 Ohm 1190mA 2000h 105C Automotive T/R
Aluminum Electrolytic Capacitors; Low ESR & Z; Higher Temperature Reflow Rated: NACZ (M1); V-Chip
NAZT Series 1500 uF 6.3 V ±20 % Surface Mount Aluminum Electrolytic Capacitor
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1500uF, Surface Mount, 4141
CAPACITOR ALUM ELECT, 1500UF, 25V, 20%, SMD, FULL REEL
CAP ALUM 1500UF 6.3VDC 20% RADIAL CAN SMD