Nichicon UVZ1C471MPD1TA
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 16V 470muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
3 个月趋势:
-13.33%
Stock
28,169
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
315 mA
310 mA
310 mA
Height - Seated (Max)
13.0048 mm
12.4968 mm
12.4968 mm
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-06-30
LTD Date2026-06-30
相关零件
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF
United Chemi-ConEKMG160ELL471MHB5D
Cap Aluminum Lytic 470uF 16V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 310mA 1000h 105°C Bulk
NichiconUKT1C471MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKT 16V 470muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicECA1CHG471
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 16V 470muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
NichiconURZ1C471MPD
470uF 16V 卤20% 435mA@10kHz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
PanasonicECA-1CHG471BJ
Cap Aluminum Lytic 470uF 16V 20% (8 X 11.5mm) Radial 310mA 1000h 105°C
描述
Cap Aluminum Lytic 470uF 16V 20% (8 X 11.5mm) Radial 5mm 315mA 1000h 105C Ammo Pack
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
Capacitor Alum Elect, 470Uf, 16V, 20%, Radial, Full Reel; Capacitance:470Μf; Voltage(Dc):16V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:3.5Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UVZ1C471MPD1TA