Panasonic ECA-1CHG471BJ
Cap Aluminum Lytic 470uF 16V 20% (8 X 11.5mm) Radial 310mA 1000h 105°C
数据表
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet12 页7 年前
Master Electronics
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
+18.18%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
相关零件
PanasonicEEU-HD1C471B
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HD 16V 470muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
United Chemi-ConEKMG160ELL471MHB5D
Cap Aluminum Lytic 470uF 16V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 310mA 1000h 105°C Bulk
PanasonicECA-1CHG471B
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR Radial aluminum electrolytic capacitor 20% 470muF 16V
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 16V 470muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF
描述
470¦ÌF 16V ¡À20% 3.5mm 1000h@ 105¡ãC 310mA@ 120Hz,465mA@ 100kHz 8mm*11.5mm*12.5mm
CAP, 470UF, 16V, ALU ELEC, RADIAL ROHS COMPLIANT: YES
Al Lytic Cap, Radial NHG Series, 105C16VDC 470uf 8
CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL TH
Radial Can NHG 16V 470muF ±20% 0.315Dia 8.00mm