Nichicon UVZ1A472MHD1TO
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 10V 4700muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
数据表和文档
Newark
Datasheet2 页16 年前
Stock
2,145
Authorized Distributors
2
Capacitance
4.7 mF
4.7 mF
4.7 mF
Mount
Through Hole
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
1.26 A
1.26 A
1.26 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
27.0002 mm
27.0002 mm
供应链
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2001-09-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
NichiconUVY1A472MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVY 10V 4700muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4700uF
United Chemi-ConEKMG100ELL472MK25S
Cap Aluminum Lytic 4700uF 10V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1260mA 1000h 105°C Bulk
PanasonicECA-1AHG472
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 10V 4700muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
PanasonicECA-1AHG472B
Panasonic ECA1AHG472B - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
4700uF 10V 卤20% 1.12A@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4700uF, Through Hole Mount
CAP ALUM 4700UF 20% 10V RADIAL
VZ ELEC RAD 4700UF 10V 5MM T/A
Capacitor Alum Elec, 4700Uf, 10V, 20%, Radial; Capacitance:4700Μf; Voltage(Dc):10V; Capacitance Tolerance:± 20%; Polarity:Polar; Lead Spacing:5Mm; Product Diameter:12.5Mm; Product Height:25Mm; Product Range:Uvz Series Rohs Compliant: Yes |Nichicon UVZ1A472MHD1TO