Nichicon UVY1A472MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVY 10V 4700muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
Production
价格与库存
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet5 页3 年前
Datasheet2 页11 年前
Datasheet2 页16 年前
Nichicon SCT
3 个月趋势:
+3.36%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UVY1A472MHD 符号、封装和 3D STEP 模型。
封装
3D下载
Stock
2,227
Authorized Distributors
6
Capacitance
4.7 mF
4.7 mF
4.7 mF
Mount
Through Hole
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
1000 hours
2000 hours
Ripple Current
1.26 A
1.26 A
1.26 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
27.0002 mm
27.0002 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
KYOCERA AVXUVZ1A472MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 10V 4700muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
United Chemi-ConEKMG100ELL472MK25S
Cap Aluminum Lytic 4700uF 10V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1260mA 1000h 105°C Bulk
PanasonicECA-1AHG472
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 10V 4700muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
PanasonicECA-1AHG472B
Panasonic ECA1AHG472B - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
4700uF 10V 卤20% 1.12A@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
描述
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 4700UF 10 V, VY SERIES 1000H 12.5 (DIA.) X 25MM
4700uF 10V 卤20% 1.26A@120Hz Plugin,D12.5xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4700uF, Through Hole Mount