Nichicon UVR2A330MPD1TA
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 100V 33muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页16 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.52%
备用零件
Price @ 1000
Stock
28,807
Authorized Distributors
5
Capacitance
33 µF
33 µF
33 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
180 mA
145 mA
145 mA
Height - Seated (Max)
13.0048 mm
12.4968 mm
12.4968 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Through Hole Mount
PanasonicECA-2AM330
Cap Aluminum 33uF 100V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 145mA 2000h 85C Bulk
PanasonicECA-2AM330B
Panasonic ECA2AM330B - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
NichiconUFW2A330MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 100V 33muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF
United Chemi-ConEKMG101ELL330MHB5D
Cap Aluminum Lytic 33uF 100V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 130mA 1000h 105°C Bulk
描述
Cap Aluminum Lytic 33uF 100V 20% (8 X 11.5mm) Radial 5mm 180mA 2000h 85C Ammo
33¦ÌF 100V ¡À20% 5mm 2000h@ 85¡ãC 180mA@ 120Hz,360mA@ 10kHz 8mm*13mm
CAP ALUM 33UF 20% 100V RADIAL TH