Nichicon UFW2A330MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 100V 33muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-44.16%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UFW2A330MPD 符号、封装和 3D STEP 模型。
备用零件
Price @ 1000
Stock
11,106
Authorized Distributors
5
Capacitance
33 µF
33 µF
33 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
160 mA
145 mA
145 mA
Height - Seated (Max)
11.5062 mm
12.4968 mm
12.4968 mm
Introduction Date2004-09-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
NichiconUKW2A330MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKW 100V 33muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
NichiconUVR2A330MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 100V 33muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicECA-2AM330
Cap Aluminum 33uF 100V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 145mA 2000h 85C Bulk
PanasonicECA-2AM330B
Panasonic ECA2AM330B - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
PanasonicECA-2AHG330B
Cap Aluminum Lytic 33uF 100V 20% (8 X 11.5mm) Radial 5mm 130mA 1000h 105C Automotive Ammo
描述
33uF 100V 卤20% 160mA@120Hz Plugin,D8xL11.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Through Hole Mount
Capacitor Alum Elect, 33Uf, 100V, 20%, Radial; Capacitance:33Μf; Voltage(Dc):100V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:3.5Mm; Product Width:-Rohs Compliant: Yes |Nichicon UFW2A330MPD