KYOCERA AVX UVR1V470MDD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 35V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
数据表和文档
Newark
Datasheet2 页16 年前
Datasheet2 页11 年前
HQonline
3 个月趋势:
+0.00%
Stock
16,895
Authorized Distributors
4
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Mount
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
130 mA
130 mA
130 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
11.9888 mm
11.9888 mm
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
相关零件
PanasonicECA1VM470
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
PanasonicECA-1EM470
M Series 25 V 47 uF 5 x 11 mm 2 mm=LS Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
PanasonicECA-1EM470I
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 47uF, 25V, 20%, RADIAL
KYOCERA AVXUPM1E470MED1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 25V 47muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
NichiconUPS1E470MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPS 25V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
KYOCERA AVXUPM1E470MED
描述
Capacitor; Aluminum Electrolytic; Cap 47uF 35V 20%; Radial 5X11 LS 5 mm
Cap Aluminum Lytic 47uF 35V 20% (5 X 11mm) Radial 2.5mm 130mA 2000h 85C Ammo
47uF 35V 卤20% 130mA@120Hz Plugin,D5xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount
VR Series 47 uF 35 V 85°C Ø5 x 11 mm LS=2.5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 47UF, 35V, 20%, RADIAL; Capacitance: 47µF; Voltage Rating: 35V; Product Range: VR Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Diameter: 5mm; Lead
Aluminum Electrolytic Capacitor, 47Uf, 35V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie Vr; Capacidad:47Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:35V; Diámetro:5Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Resistencia Esr:- |Nichicon UVR1V470MDD1TD