Nichicon UVR1E330MDD1TA
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 25V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
数据表和文档
3 个月趋势:
-18.21%
Stock
36,753
Authorized Distributors
4
Capacitance
33 µF
33 µF
33 µF
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
5.63 Ω
5.63 Ω
Ripple Current
95 mA
110 mA
110 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
10.9982 mm
10.9982 mm
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
相关零件
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 25V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicECA-1EM330
Cap Aluminum 33uF 25V 20% Aluminum Cylindrical Can 2000 hr 85°C
PanasonicECA-1EM330I
Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded Al Lytic Cap 85C Radial M Series
PanasonicECA-1EM330B
NichiconUPJ1E330MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPS 25V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
描述
33uF 25V 卤20% 190mA@10kHz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Cap Aluminum Lytic 33uF 25V 20% (5 X 11mm) Radial 5mm 95mA 2000h 85C Ammo
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Through Hole Mount