KYOCERA AVX UVR1V101MED1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 35V 100muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页16 年前
Newark
Farnell
element14
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-49.09%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
82,166
Authorized Distributors
5
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Mount
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
210 mA
210 mA
210 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
10.9982 mm
10.9982 mm
供应链
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicECA1VM101
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
PanasonicECA-1VM101I
PanasonicECA-1VM101B