KYOCERA AVX UVR1E101MED1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 25V 100muF 卤20% 0.248Dia 6.30mm
数据表和文档
Newark
Verical
Stock
43,496
Authorized Distributors
4
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Mount
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
190 mA
160 mA
160 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
12.4968 mm
12.4968 mm
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
相关零件
PanasonicECA-1EM101B
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
PanasonicECA-1EM101
PanasonicECA-1EM101I