Nichicon UVR1E332MHD1TN
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 25V 3300muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
3 个月趋势:
-43.86%
Stock
1,642
Authorized Distributors
6
Capacitance
3.3 mF
3.3 mF
3.3 mF
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
1.98 A
1.98 A
1.98 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
24.9936 mm
24.9936 mm
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
NichiconUVK1E332MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVK 25V 3300muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
PanasonicECA-1EHG332B
Panasonic ECA1EHG332B - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
PK Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.630Dia 16.00mm ±20% 3300muF 25V
PanasonicEEUHD1E332
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HD 25V 3300muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
PanasonicEEU-HD1E332B
EEU-HD Series 3300 uF 25 V ±20% LS=5 mm Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
NichiconURS1E332MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR URS 25V 3300muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
描述
Cap Aluminum Lytic 3300uF 25V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 1980mA 2000h 85C Ammo
3300uF 25V 卤20% 1.98A@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3300uF, Through Hole Mount
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 3300UF, 25V, 20%, RADIAL; Capacitance:3300µF; Voltage(DC):25V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:PC Pin; Lifetime @ Temperature:2000 hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spac
Aluminum Electrolytic Capacitor, 3300Uf, 25V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie Vr; Capacidad:3300Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:25V; Diámetro:16Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Altura:25Mm |Nichicon UVR1E332MHD1TN