Nichicon URS1E332MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR URS 25V 3300muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页3 年前
Nichicon SCT
TME
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-24.67%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon URS1E332MHD 符号、封装和 3D STEP 模型。
Introduction Date2003-07-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicECA-1EM332
Cap Aluminum 3300uF 25V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 1300mA 2000h 85°C Bulk
PanasonicECA1EHG332
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 25V 3300muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
PanasonicECA-1EHG332B
Panasonic ECA1EHG332B - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
KYOCERA AVXUVR1E332MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 25V 3300muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
NichiconUFW1E332MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 25V 3300muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
NichiconUVK1E332MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVK 25V 3300muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
描述
Cap Aluminum Lytic 3300uF 25V 20% (18 X 20mm) Radial 7.5mm 1720mA 2000h 85C Bulk
3300uF 25V 卤20% 1.72A@120Hz Plugin,D18xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3300uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor, 3300Uf, 25V, 20%, Radial; Capacitance:3300Μf; Voltage(Dc):25V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:7.5Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon URS1E332MHD