Nichicon UVK2A471MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVK 100V 470muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页3 年前
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-11.24%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UVK2A471MHD 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
Stock
2,472
Authorized Distributors
5
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
1 A
900 mA
900 mA
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
27.0002 mm
27.0002 mm
Introduction Date2003-07-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
KYOCERA AVXUVR2A471MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 100V 470muF 卤20% 0.630Dia 16.00mm
PanasonicECA2AHG471
Cap Aluminum 470uF 100V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 715mA 2000h 105°C Bulk
PanasonicECA2AM471
Cap Aluminum 470uF 100V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 900mA 2000h 85°C Bulk
PanasonicECA-2AHG471B
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 100V 470muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
KYOCERA AVXUKW2A471MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKW 100V 470muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
描述
470uF 100V 卤20% 1.5A@10kHz Plugin,D16xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
470¦ÌF 100V ¡À20% 7.5mm 2000h@ 85¡ãC 1A@ 120Hz,1.5A@ 10 kHz ,D16xL25mm 16mm*25mm*27mm
Capacitor,470Uf,100Vdc,20-% Tol,20+% Tol |Nichicon UVK2A471MHD
CAP ALUM 470UF 20% 100V RADIAL