KYOCERA AVX UKW2A471MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKW 100V 470muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页3 年前
Upverter
Newark
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-67.27%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
NichiconUFW2A471MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 100V 470muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
KYOCERA AVXUVR2A471MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 100V 470muF 卤20% 0.630Dia 16.00mm
Cap Aluminum Lytic 470uF 100V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 1000mA 2000h 85C Bulk
United Chemi-ConESMG101ELL471ML25S
PanasonicECA2AHG471
Cap Aluminum 470uF 100V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 715mA 2000h 105°C Bulk
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
470¦ÌF 100V ¡À20% 7.5mm 2000h@ 85¡ãC 1A@ 120Hz,1.5A@ 10 kHz 16mm*25mm*25mm
Standard, For Audio Equipment Lead Type, 470 μ F, 100 V, RoHS
Nichicon SCT
CAP ALUM 470UF 20% 100V RADIAL
Capacitor Alum Elect, 470Uf, 100V, 20%, Radial; Capacitance:470Μf; Voltage(Dc):100V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:7.5Mm; Esr:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon UKW2A471MHD