Nichicon UVK1V101MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVK 35V 100muF 卤20% 0.248Dia 6.30mm
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页3 年前
ODG (Origin Data Global)
Newark
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UVK1V101MED 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
13,961
Authorized Distributors
0
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
210 mA
210 mA
210 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
10.9982 mm
10.9982 mm
供应链
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-07-28
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-11-30
LTD Date2023-11-30
相关零件
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 35V 100muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
United Chemi-ConESMG350ELL101MF11D
SMG Series 100 uF 35 V ±20 % Through Hole Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
PanasonicECA1VM101
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
PanasonicECA-1VM101I
PanasonicECA-1VM101B
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 25V 100muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
描述
Cap Aluminum Lytic 100uF 35V 20% (6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 210mA 2000h 85C Bulk
100uF 35V 卤20% 210mA@120Hz Plugin,D6.3xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 35volts 100uF 6.3x11 20% 2.5LS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL / 100 µF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C
Capacitor Alum Elect, 100Uf, 35V, 20%, Radial; Capacitance:100Μf; Voltage(Dc):35V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:10000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:2.5Mm; Esr:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon UVK1V101MED