Nichicon UVR1E101MED1TA
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 25V 100muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页16 年前
Newark
Farnell
element14
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
21,603
Authorized Distributors
2
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
190 mA
160 mA
160 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
12.4968 mm
12.4968 mm
供应链
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
100uF 25V ±20% 185mA@120Hz Plugin,D5xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Wurth Elektronik860010473007
WCAP-ATG8 Aluminum Electrolytic Capacitors
NichiconUVK1E101MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVK 25V 100muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicECA-1EM101B
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
PanasonicECA-1EM101
PanasonicECA-1EM101I
描述
Cap Aluminum Lytic 100uF 25V 20% (6.3 X 11mm) Radial 5mm 190mA 2000h 85C Ammo
VR Series 100 uF 25 V 85°C Ø6.3 x 11 mm LS=5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 100UF, 2; ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 100UF, 25V, 20%, RADIAL; Capacitance: 100µF; Voltage(DC): 25V; Capacitance Tolerance: ± 2; Available until stocks are exhausted Alternative available
Aluminum Electrolytic Capacitor 100Uf, 25V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie Vr; Capacidad:100Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:25V; Diámetro:6.3Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Resistencia Esr:- |Nichicon UVR1E101MED1TA