Nichicon UVK0J472MHD1TO
4700uF 6.3V 卤20% 1.55A@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet0 页0 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
4,867
Authorized Distributors
3
Capacitance
4.7 mF
4.7 mF
4.7 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
1.55 A
1.17 A
1.17 A
Height - Seated (Max)
21.9964 mm
21.9964 mm
21.9964 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
KYOCERA AVXUVR0J472MHD1TO
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4700uF, Through Hole Mount
PanasonicECA-0JM472
Cap Aluminum 4700uF 6.3V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 1170mA 2000h 85°C Bulk
PanasonicECA-0JM472B
Cap Aluminum 4700uF 6.3V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 1170mA 2000h 85°C Ammo Pack
NichiconUVR0J472MHD
Cap Aluminum Lytic 4700uF 6.3V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 1550mA 2000h 85C Bulk
PanasonicECA0JHG472
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 6.3V 4700muF 卤20% 0.492Dia 12.50mm
NichiconURS1A472MHD
4700uF 10V 卤20% 1.55A@120Hz Plugin,D18xL15mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
描述
4.7mF 6.3V ¡À20% 5mm 2000h@ 85¡ãC 1.55A@ 120Hz,1.7825A@ 10 kHz 12.5mm*22mm
CAP ALUM 4700UF 20% 6.3V RADIAL
Radial/ Tp&ammo |Nichicon UVK0J472MHD1TO
VK ELEC RAD 4700UF 6.3V 5MM TA