Nichicon URS1A472MHD
4700uF 10V 卤20% 1.55A@120Hz Plugin, D18xL15mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页3 年前
3 个月趋势:
-2.65%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon URS1A472MHD 符号、封装和 3D STEP 模型。
相关零件
PanasonicECA-1AHG472
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 10V 4700muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
PanasonicECA-1AM472
Cap Aluminum 4700uF 10V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1200mA 2000h 85°C Bulk