Nichicon UVK0J222MPD1TD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2200uF, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet0 页0 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
27,676
Authorized Distributors
4
Capacitance
2.2 mF
2.2 mF
2.2 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
890 mA
890 mA
890 mA
Height - Seated (Max)
17.5006 mm
16.9926 mm
16.9926 mm
供应链
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicECA0JM222
Cap Aluminum 2200uF 6.3V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 890mA 2000h 85°C Bulk
PanasonicECA-0JM222B
Cap Aluminum 2200uF 6.3V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 890mA 2000h 85°C Ammo Pack
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR URS 6.3V 2200muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
KYOCERA AVXUVR0J222MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 6.3V 2200muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
NichiconUFW0J222MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 6.3V 2200muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicECA-0JHG222
Cap Aluminum 2200uF 6.3V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 710mA 2000h 105°C Bulk
描述
2.2mF 6.3V ¡À20% 5mm 2000h@ 85¡ãC 1.0235A@ 10 kHz,890mA@ 120Hz 10mm*16mm*17.5mm
CAP ALUM 2200UF 20% 6.3V RADIAL
Radial/ Tp&ammo |Nichicon UVK0J222MPD1TD
VK ELEC RAD 2200UF 6.3V 5MM TA