Nichicon UUX1V470MNL1GS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUX 35V 47muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet3 页3 年前
Datasheet2 页16 年前
Datasheet1 页18 年前
Newark
ODG (Origin Data Global)
库存历史记录
3 个月趋势:
-38.87%
Stock
14,784
Capacitance
47 µF
47 µF
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
2000 hours
5000 hours
Ripple Current
124 mA
92 mA
Height - Seated (Max)
10.4902 mm
10.4902 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicEEE-HBV470YAP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HB 35V 47muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Cornell DubilierAVE476M25X16T-F
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR AVE 25V 47muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Cornell DubilierAVE476M35X16T-F
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR AVE 35V 47muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
ALUMINUM ELECTROLYTIC Capacitor 47UF 35V; 35V 20%, SMD; AE Case:Radial Can - Capacitance:47µF;
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUR 35V 47muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR TZV 25V 47muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
描述
Cap Aluminum Lytic 47uF 35V 20% (8 X 10mm) SMD 124mA 2000h 105C Automotive T/R
UX Series 47 uF 35 V 105°C Ø8 x 10 mm SMT Chip Aluminum Electrolytic Cap
47UF 35 V ALUMINIUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, UX SERIES 2000H 8 (DIA.) X 10MM
47uF 35V 124mA@120Hz 卤20% SMD,D8xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Surface Mount, 3333
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 35volts 47uF 105c
Capacitor Alum Elec 47Uf 35V 20%, Smd; Capacitance:47Μf; Voltage(Dc):35V; Esr:-; Lifetime @ Temperature:-; Polarity:Polar; Product Range:Uux Series; Capacitance Tolerance:± 20%; Product Diameter:8Mm; Product Height:10Mm; Msl:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon UUX1V470MNL1GS