KYOCERA AVX UUA1V470MNL1GS
47uF 35V 92mA@120Hz 卤20% SMD, D8xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet2 页3 年前
ODG (Origin Data Global)
3 个月趋势:
+220%
备用零件
Price @ 1000
Stock
59,444
Authorized Distributors
6
Capacitance
47 µF
47 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
3333
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
2000 hours
Ripple Current
92 mA
124 mA
Height - Seated (Max)
10.4902 mm
10.4902 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUL 35V 47muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicEEEHD1V470AP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HD-V 35V 47muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicEEE-HDV470XAP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HD-V 35V 47muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR TRV 35V 47muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
UL Series 47 F 25 V 105 °C Ø 6.3 x 7.7 mm SMT Chip Aluminum Electrolytic Cap
PanasonicEEEHC1E470XP
Panasonic EEEHC1E470XP - Aluminum Electrolytic Capacitors (Surface Mount Type)
描述
Cap Aluminum Lytic 47uF 35V 20% (8 X 10mm) SMD 92mA 5000h 105C Automotive T/R
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Surface Mount, 3333
UUA series 35V 47uF 105C 20% SMD 8x10.5mm Aluminum Electrolityc Capacitor
Capacitor Alum Elect, 47Uf, 35V, 20%, Smd, Full Reel; Capacitor Case/Package:Radial Can - Smd; Capacitance:47Μf; Voltage(Dc):35V; Esr:-; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Product Range:Uua Series; Msl:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon UUA1V470MNL1GS