KYOCERA AVX UUX1C471MNL1GS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUX 16V 470muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet3 页3 年前
Datasheet2 页6 年前
Datasheet2 页16 年前
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+169%
Stock
39,840
Capacitance
470 µF
470 µF
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
2000 hours
5000 hours
Ripple Current
489 mA
320 mA
Height - Seated (Max)
10.4902 mm
10.4902 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2005-01-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
KYOCERA AVXUCD1C471MNL1GS
CAPACITOR ALUMINUM ELECTROLYTIC, 5000H 8 (DIA.) X 10MM, 470UF 16 VDC, CD SERIES
PanasonicEEEFK1C471P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FK 16V 470muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicEEE-1CA471UP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR S 16V 470muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicEEE-1CA471P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR S 16V 470muF 卤20% 0.394Dia 10.00mm
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 470UF 16 V, UR SERIES 2000H 10 (DIA.) X 10MM
United Chemi-ConEMVY160ADA471MHA0G
ALUMINUM ELECTROLYTIC Capacitor 470UF 16; 16V 20%, SMD; AE Case:Radial Can - Capacitance:470µF;
描述
UX Series 470 uF 16 V 105°C Ø10 x 10 mm SMT Chip Aluminum Electrolytic Cap
470uF 16V 489mA@120Hz 卤20% SMD,D10xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Surface Mount, 4141
Cap Aluminum Lytic 470uF 16V 20%( 10 X 10mm) SMD 489mA 2000h 105C Automotive T/R