KYOCERA AVX UUA1C471MNL1GS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUA 16V 470muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页3 年前
Nichicon SCT
3 个月趋势:
-7.07%
备用零件
Price @ 1000
Stock
22,080
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 µF
470 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
2000 hours
Ripple Current
320 mA
489 mA
Height - Seated (Max)
10.4902 mm
10.4902 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2004-09-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
相关零件
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUL 16V 470muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicEEEHC1C471P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HC 16V 470muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR TLV 16V 470muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SGV 16V 470muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicEEEHD1C471AP
Panasonic EEEHD1C471AP - Aluminum Electrolytic Capacitors (Surface Mount Type)
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 470UF 16 V, UR SERIES 2000H 10 (DIA.) X 10MM
描述
Cap Aluminum Lytic 470uF 16V 20% (10 X 10mm) SMD 320mA 5000h 105C Automotive T/R
470uF 16V 320mA@120Hz 卤20% SMD,D10xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Surface Mount, 4141
Capacitor Alum Elect, 470Uf, 16V, 20%, Smd, Full Reel; Capacitor Case/Package:Radial Can - Smd; Capacitance:470Μf; Voltage(Dc):16V; Esr:-; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Product Range:Uua Series; Msl:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon UUA1C471MNL1GS