Nichicon UUL1H100MCL1GS
Cap Aluminum Lytic 10uF 50V 20% (6.3 X 5.8mm) SMD 30mA 5000h 105C Automotive T/R
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet2 页3 年前
Datasheet2 页16 年前
Datasheet2 页18 年前
3 个月趋势:
-48.85%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
备用零件
Price @ 1000
Stock
27,866
Authorized Distributors
6
Capacitance
10 µF
10 µF
10 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
2000 hours
Ripple Current
30 mA
35 mA
35 mA
Height - Seated (Max)
6.096 mm
5.7912 mm
5.7912 mm
相关零件
PanasonicEEEHD1V100AR
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HD-V 35V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicEEE-HD1H100P
Panasonic EEEHD1H100P - Aluminum Electrolytic Capacitors (Surface Mount Type)
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUL 35V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR TRV 35V 10muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
10uF 50V 63mA@120Hz 1Ω ±20% SMD,D6.3xL6.1mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
PanasonicEEEHD1J100P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HD-V 63V 10muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
描述
UL Series 10 uF 50 V 105°C Ø6.3 x 5.8mm SMT Chip Aluminum Electrolytic Cap
CAP ALUM 10UF 20% 50V SMD / 10 µF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C
10uF 50V 30mA@120Hz 卤20% SMD,D6.3xL5.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF, Surface Mount, 2626
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 50volts 10uF 105c 6.3X5.8