Nichicon UUL1V100MCL1GS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUL 35V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet2 页3 年前
Datasheet2 页4 年前
ODG (Origin Data Global)
HQonline
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-41.02%
Stock
23,634
Authorized Distributors
6
Capacitance
10 µF
10 µF
10 µF
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
5000 hours
2000 hours
Ripple Current
25 mA
28 mA
28 mA
Height - Seated (Max)
5.0038 mm
5.7912 mm
5.7912 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
相关零件
PanasonicEEEHD1V100AR
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HD-V 35V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicEEEHD1E100AR
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HD-V 25V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCB 35V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
ALUMINUM ELECTROLYTIC Capacitor 10UF 35V; 35V 20%, SMD; Case / Package:Radial Can
KYOCERA AVXUUT1V100MCL1GS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUT 35V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
United Chemi-ConEMVL350ADA100ME60G
Cap Aluminum 10uF 35V 20% (5 X 5.7mm) SMD 25mA 3000h 105°C T/R
描述
UUL Series 35 V 10 uF 5 x 5.8 mm SMT Aluminum Electrolytic Capacitor
10uF 35V 25mA@120Hz 卤20% SMD,D5xL5.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Cap Aluminum Lytic 10uF 35V 20% (5 X 5.8mm) SMD 25mA 5000h 105C Automotive T/R
CAP ALUM 10UF 20% 35V SMD / 10 µF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF, Surface Mount, 2121
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 35volts 10uF 105c 5X5.8
Aluminum Electrolytic Capacitor, 10Uf, 35V, 20%, Smd, Full Reel; Capacitor Case/Package:Radial Can - Smd; Capacitance:10Μf; Voltage(Dc):35V; Esr:-; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Product Range:Uul Series Rohs Compliant: Yes |Nichicon UUL1V100MCL1GS