Nichicon UUG1J471MNQ6MS
470uF 63V 850mA@120Hz 卤20% SMD, D16xL22.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
NRND
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页4 年前
Nichicon SCT
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
PanasonicEEV-FK1K471M
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUG 50V 470muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUG 50V 470muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
PanasonicEEV-TG1H471M
Cap Aluminum 470uF 50V 20% (16 X 16.5mm) SMD 0.15 Ohm 900mA 2000h 125°C T/R
PanasonicEEE-TK1K471AM
Cap Aluminum 470uF 80V 20% (18 X 16.5mm) SMD 0.28 Ohm 400mA 2000h 125°C T/R
United Chemi-ConEMVA500ARA471MKG5S
Capacitor Aluminum 470uF 50VDC 20% 12.5 X 16mm SMD 740mA 2000 hr T/R
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Surface Mount, 6767
Higher Capacitance Range Chip Type, 470 μ F, 63 V, -40°C to 85°C, RoHS