Nichicon UUG1H471MNQ6MS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUG 50V 470muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
NRND
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页4 年前
Nichicon SCT
库存历史记录
3 个月趋势:
-57.12%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 months ago)
LTB Date2023-07-31
相关零件
United Chemi-ConEMVA500ARA471MKG5S
Capacitor Aluminum 470uF 50VDC 20% 12.5 X 16mm SMD 740mA 2000 hr T/R
470uF 63V 850mA@120Hz 卤20% SMD,D16xL22.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
PanasonicEEVFK1J471M
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FK 63V 470muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
PanasonicEEV-TG1J471M
Cap Aluminum 470uF 63V 20% (16 X 16.5mm) SMD 0.18 Ohm 500mA 2000h 125°C T/R
PanasonicEEEFK1V471SP
SMD Aluminum Electrolytic Capacitor SMD,D10xL10.2mm 470µF ±20% 35V 2000Hrs@105℃
United Chemi-ConEMVA350ARA471MKE0S
Cap Aluminum 470uF 35V 20% (12.5 X 13.5mm) SMD 600mA 2000h 85°C T/R
描述
Cap Aluminum Lytic 470uF 50V 20% (12.5 X 21mm) SMD 740mA 2000h 85C T/R Automotive AEC-Q200
470uF 50V 740mA@120Hz 卤20% SMD,D12.5xL21mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
CAP ALUM 470UF 20% 50V SMD / 470 µF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Surface Mount, 5454
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 50volts 470uF 85C 12.5X21