Nichicon URS2A101MHD1TO
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR URS 100V 100muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页11 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
6,140
Authorized Distributors
4
Capacitance
100 µF
100 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
370 mA
370 mA
Height - Seated (Max)
16.51 mm
16.51 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicECA-2AM101
Cap Aluminum 100uF 100V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 350mA 2000h 85°C Bulk
PanasonicECA-2AM101B
Capacitor Aluminum 100uF 100VDC 20% 10 X 16mm RDL 5mm 350mA 2000 hr Ammo Pack
NichiconUVK2A101MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVK 100V 100muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
NichiconUFW2A101MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 100V 100muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
描述
100uF 100V 卤20% 555mA@10kHz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
100¦ÌF 100V ¡À20% 5mm 2000h@ 85¡ãC 370mA@ 120Hz,555mA@ 10kHz 12.5mm*15mm*16.5mm
CAP ALUM 100UF 20% 100V RADIAL
Radial/ Tp&ammo |Nichicon URS2A101MHD1TO
RS ELEC RAD 100UF 100V 5MM T/A