Nichicon UVK2A101MPD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVK 100V 100muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet5 页16 年前
Datasheet2 页16 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.85%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
39,812
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
340 mA
350 mA
350 mA
Height - Seated (Max)
17.4752 mm
16.9926 mm
16.9926 mm
供应链
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicECA-2AM101
Cap Aluminum 100uF 100V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 350mA 2000h 85°C Bulk
PanasonicECA-2AM101B
Capacitor Aluminum 100uF 100VDC 20% 10 X 16mm RDL 5mm 350mA 2000 hr Ammo Pack
PanasonicECA2AHG101
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 100V 100muF 卤20% 0.394Dia 10.00mm
United Chemi-ConEKMQ101ELL101MJ16S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
United Chemi-ConESMG101ELL101MJ20S
SMG Series 100 V 100 uF Ø10x20mm LS=5mm Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
NichiconURS2A101MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR URS 100V 100muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
描述
Cap Aluminum Lytic 100uF 100V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 340mA 2000h 85C Ammo
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
Capacitor Alum Elec, 100Uf, 100V, 20%, Radial; Capacitance:100Μf; Voltage(Dc):100V; Capacitance Tolerance:± 20%; Polarity:Polar; Lead Spacing:5Mm; Product Diameter:10Mm; Product Height:16Mm; Product Range:Uvk Series Rohs Compliant: Yes |Nichicon UVK2A101MPD1TD