Nichicon URS1C221MPD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR URS 16V 220muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页11 年前
Newark
Stock
1
Authorized Distributors
0
Capacitance
220 µF
220 µF
220 µF
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
290 mA
290 mA
290 mA
Height - Seated (Max)
10.4902 mm
10.4902 mm
10.4902 mm
相关零件
PanasonicECA1CM221
Cap Aluminum 220uF 16V 20% (6.3 X 11.2mm) Radial 2.5mm 280mA 2000h 85°C Bulk
PanasonicECA1CM221B
Cap Aluminum Lytic 220uF 16V 20% (6.3 X 11.2mm) Radial 5mm 280mA 2000h 85C Automotive Ammo
PanasonicECA-1CM221I
Cap Aluminum 220uF 16V 20% (6.3 X 11.2mm) Radial 2.5mm 280mA 2000h 85°C Ammo Pack
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 16V 220muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
220uF 16V ±20% 280mA@120Hz Plugin,D6.3xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
NichiconUFW1C221MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 16V 220muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Through Hole Mount
卤20% 16V 220uF Plugin Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
Capacitor Alum Elec, 220Uf, 16V, 20%, Radial; Capacitance:220Μf; Voltage(Dc):16V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:3.5Mm; Product Length:-Rohs Compliant: Yes |Nichicon URS1C221MPD1TD