Nichicon URS1C221MPD1TA
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR URS 16V 220muF 卤20% 0.315Dia 8.00mm
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页11 年前
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
Stock
4,766
Authorized Distributors
3
Capacitance
220 µF
220 µF
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.507 Ω
Ripple Current
290 mA
270 mA
Height - Seated (Max)
10.4902 mm
10.4902 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-09-15
相关零件
PanasonicECA1CM221
Cap Aluminum 220uF 16V 20% (6.3 X 11.2mm) Radial 2.5mm 280mA 2000h 85°C Bulk
PanasonicECA1CM221B
Cap Aluminum Lytic 220uF 16V 20% (6.3 X 11.2mm) Radial 5mm 280mA 2000h 85C Automotive Ammo
PanasonicECA-1CM221I
Cap Aluminum 220uF 16V 20% (6.3 X 11.2mm) Radial 2.5mm 280mA 2000h 85°C Ammo Pack
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 16V 220muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
220uF 16V ±20% 280mA@120Hz Plugin,D6.3xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
NichiconUFW1C221MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 16V 220muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
描述
RS Series 220 uF 16 V 85°C Ø8 x 9 mm LS=5 mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
220uF 16V 卤20% 290mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Cap Aluminum Lytic 220uF 16V 20% (8 X 9mm) Radial 5mm 290mA 2000h 85C Ammo
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Through Hole Mount