Nichicon UPS1J471MHD1TO
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页6 年前
Future Electronics
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.11%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
66,630
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
63 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
110 mΩ
110 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
7000 hours
Ripple Current
1.2 A
1.29 A
1.29 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
24.9936 mm
24.9936 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
KYOCERA AVXUPS1H471MHD1TO
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPS 50V 470muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
United Chemi-ConEGPA500ELL471MK20S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
PanasonicEEUFC1H471L
Capacitor Aluminum Electrolytic 470uF 50 Volt 20% (10 X 30mm) Radial 5mm 1610mA 3000h 105C Bulk
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR ZLH 63V 470muF ±20% 15% ppm/C
United Chemi-ConEGXE500ELL471MK25S
Cap Aluminum Lytic 470uF 50V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1150mA 5000h 125°C Bulk
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 50V 470muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
描述
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPS 63V 470muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
Cap Aluminum Lytic 470uF 63V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1200mA 3000h 105C
PS Series 470 F 63 V 105°C Ø12.5 x 25 mm LS=5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Capacitor Alum Elec, 470Uf, 63V, 20%, Radial; Capacitance:470Μf; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Dielectric Type:Aluminium Electrolytic; Capacitor Mounting:Through Hole; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Diameter:12.5Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UPS1J471MHD1TO