Nichicon UPM1H471MHD1TO
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 50V 470muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
数据表和文档
Newark
Datasheet7 页6 年前
element14 APAC
Farnell
Future Electronics
element14
库存历史记录
3 个月趋势:
+167%
SnapEDA
封装
Stock
20,228
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 mΩ
50 mΩ
Ripple Current
1.19 A
1.832 A
1.832 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
24.9936 mm
24.9936 mm
Introduction Date2008-09-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
NichiconUPJ1H471MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 50V 470muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
United Chemi-ConELXV630ELL471ML25S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF
United Chemi-ConEGXE500ELL471MK25S
Cap Aluminum Lytic 470uF 50V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1150mA 5000h 125°C Bulk
United Chemi-ConEGXE630ELL471MK30S
Cap Aluminum Lytic 470uF 63V 20%( 12.5 X 30mm) Radial 5mm 1460mA 5000h 125C Automotive Bulk
NichiconUPJ1J471MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 63V 470muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
PanasonicEEUFC1H471B
Panasonic EEUFC1H471B - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
描述
Cap Aluminum Lytic 470uF 50V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1190mA 5000h 105C Ammo
PM Series 470 uF 50 V 105°C Ø12.5 x 25mm LS=5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 470UF,
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 470UF, 50V, 20%, RADIAL, FULL REEL; Product Range:PM Series; Capacitance:470 F; Capacitance Tolerance: 20%; Voltage Rating:50V; Diameter:12.5mm; Capacitor Terminals:Radial Leaded; ESR:-; Height:25mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, 470Uf, 50V, 20%, Radial, Full Reel; Rango De Producto:Serie Pm; Capacidad:470Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:50V; Diámetro:12.5Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial |Nichicon UPM1H471MHD1TO