Nichicon UPS1E4R7MDD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPS 25V 4.7muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
ODG (Origin Data Global)
Datasheet2 页6 年前
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.50%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
Stock
19,125
Capacitance
4.7 µF
4.7 µF
4.7 µF
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
1000 hours
Ripple Current
27.2 mA
25 mA
25 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
12.4968 mm
12.4968 mm
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
相关零件
Wurth Elektronik860020472001
WCAP-ATG5 Aluminum Electrolytic Capacitors
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 25V 4.7muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Wurth Elektronik860010472001
WCAP-ATG8 Aluminum Electrolytic Capacitors
TWL Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.197Dia 5.00mm ±20% 4.7muF 25V
United Chemi-ConESMG250ELL4R7ME11D
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4.7uF
NichiconUVP1E4R7MDD
4.7uF 25V 卤20% Plugin,D5xL12.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4.7uF, Through Hole Mount
4.7¦ÌF 25V ¡À20% 2.5mm 2000h@ 105¡ãC 160mA@ 100kHz,27.2mA@ 120Hz 5mm*11mm*12.5mm
CAP ALUM 4.7UF 20% 25V RADIAL TH
Capacitor Alum Elec, 4.7Uf, 25V, 20%, Radial; Capacitance:4.7Μf; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Dielectric Type:Aluminium Electrolytic; Capacitor Mounting:Through Hole; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Diameter:5Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UPS1E4R7MDD1TD