Nichicon UPS1E152MHD1TN
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPS 25V 1500muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Production
数据表和文档
Stock
519
Authorized Distributors
1
Capacitance
1.5 mF
1.5 mF
1.5 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 mΩ
60 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
8000 hours
Ripple Current
1.653 A
2.17175 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
24.9936 mm
24.9936 mm
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 25V 1500muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
PanasonicEEU-FC1E152B
Cap Aluminum Lytic 1500uF 25V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1945mA 5000h 105°C Ammo Pack
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 25V 1500muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
PanasonicEEUFM1E152
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FM 25V 1500muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
PanasonicEEU-FC1E152
Cap Aluminum 1500uF 25V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1945mA 5000h 105°C Bulk
KYOCERA AVXUHE1E152MHD
描述
1500uF 25V 卤20% 1.653A@120Hz Plugin,D16xL27mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1500uF, Through Hole Mount
CAP ALUM 1500UF 20% 25V RADIAL