Nichicon UHE1E152MHD1TO
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 25V 1500muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页8 年前
Farnell
Newark
element14 APAC
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-37.89%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
3D下载
Capacitance
1.5 mF
1.5 mF
1.5 mF
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
89 mΩ
15 mΩ
15 mΩ
Life (Hours)
10000 hours
7000 hours
Ripple Current
1.784 A
3.19 A
3.19 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
27.0002 mm
27.0002 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
United Chemi-ConEKYB250ELL152MJ30S
Cap Aluminum Lytic 1500uF 25V 20%( 10 X 30mm) Radial 5mm 2230mA 10000h 105C Bulk
United Chemi-ConEKYB250ELL152MK20S
Cap Aluminum Lytic 1500uF 25V 20%( 12.5 X 20mm) Radial 5mm 2230mA 10000h 105C Bulk
United Chemi-ConEKY-250ELL152MK25S
Cap Aluminum Lytic 1500uF 25V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 2230mA 10000h 105°C Bulk
PanasonicEEUFR1E152
Panasonic EEUFR1E152 - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
PanasonicEEUFR1E152B
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 25V 1500muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
描述
Cap Aluminum Lytic 1500uF 25V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 2230mA 10000h 105C Ammo
1500uF 25V 27m惟 卤20% 1.784A@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
HE Series 1500 uF 25V 105°C Ø12.5 x 25mm LS=5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1500uF, Through Hole Mount
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 1500UF,; ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 1500UF, 25V, 20%, RADIAL; Capacitance: 1500µF; Voltage(DC): 25V; Capacitance Tolerance: ± 20%; Lifetime @ Temperature: 1000 hours @ 85°C; Polarity: Po
Aluminum Electrolytic Capacitor, 1500Uf, 25V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie He; Capacidad:1500Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:25V; Diámetro:12.5Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Altura:25Mm |Nichicon UHE1E152MHD1TO