KYOCERA AVX UPS0J330MDD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPS 6.3V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Obsolete
数据表和文档
IHS
Stock
1,958
Authorized Distributors
0
Capacitance
33 µF
33 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
Ripple Current
27.2 mA
54 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
10.9982 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
相关零件
NichiconUPW0J330MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 6.3V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
33uF 6.3V 卤20% 80mA@120Hz Plugin,D5xL12.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
UKA Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.197Dia 5.00mm ±20% 33muF 6.3V
PanasonicECE-A0JN330U
Cap Aluminum 33uF 6.3V 20% Radial 2000h 85°C Bulk
PanasonicECEA0JKS330
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR KS 6.3V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicECE-A0JKA330
KA Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.157Dia 4.00mm ±20% 33muF 6.3V
描述
UPS series 6.3V 33uF 20% 5x11mm 105'C Aluminum Electrolytic Capacitor
33uF 6.3V 卤20% 27.2mA@120Hz Plugin,D5xL12.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Through Hole Mount